14
Şub

Baca raporu nedir ve nasıl alınır?

Baca Raporu Nedir ve Nasıl Alınır?

Günümüzün ve geçmişin önemli hizmetlerinden bir tanesi olan baca temizliği, artık çok farklı bir profesyonellik çatısı altında sürdürülmektedir. Bizde İstanbul’da bu hizmeti veren yetkili bir firma olarak, hizmeti etkin bir şekilde sunma ve sürdürme anlamında gerekli çalışma düzenlerini vermekte olduğumuzu ifade edebiliyoruz.

Baca raporunun temel işlevlerine ve anlamına gelecek olursak, zorunlu olan bir belge olduğu bilinmelidir. Bu belge ile ilişkili olarak genel detaylara bakıldığında 9 Eylül 2009 yılında çıkartılan yasa ile sabitlenmiştir. Bu yasa, Binaların Yangından Korunması Hakkındaki Yönetmelik kapsamında değerlendirilmektedir. Tam da bu yüzden baca temizliği hizmetinin sağlanması ve sonrasında temizlikte alınan sonuca uygun olarak baca raporunun düzenlenmesi gerekiyor. Alınan rapor ile yasal bir süreç işlemi gerçekleştirilerek, rapor üzerinde genel düzenlemelerin yapılabildiğini söyleyebiliriz. Özellikle denetimlerin işyerlerinde sağlanırken bu raporun gerekmesi ya da doğalgaz açma için istenme gibi durumlar buna örnek olarak gösterilebilir.

Baca Raporu Nasıl Alınır?

Raporun alınabilmesinin tek yolu, yetkili bir firmanın adrese gelerek baca temizliğini ve bakımını yapması ve sonrasında raporu düzenlemesidir. Fakat raporun düzenlenmesi her bir kişinin ya da tüzel kişiliklerin sertifikaları ve izinleri yoksa, yasal kapsamda gerçekleştirebileceği bir durum değildir. Bunun için yasalara bağlı olarak gerekli yetkilendirmeleri alan ve sertifika sahibi olan firmaların bu hizmeti sağlamaları ve düzenlemeleri gerekmektedir.

Biz bu hizmeti sağlayan bir firma olarak, raporun hazırlanması, bacaların tüm detayları ile temizliği noktasında gerekli işlevleri sağlıyoruz. Özellikle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığından aldığımız izin ile kanunlara uygun bir nitelikte işlem yapmaktayız. Bu yüzden de periyodik bir zaman ile tüm bacaların temizlenmesi ve baca raporunun tutulması noktasında temel hizmeti vermekteyiz. Gerekli denetimle ve temizleme işleminden sonra size verdiğimiz rapor yasal olarak kabul edilmekte ve işlemleriniz için geçerli sayılmaktadır.

Mercek Baca İstanbul Avrupa Yakası Baca Temizleme Hizmet Bölgeleri;

Arnavutköy Baca Temizleme
Avcılar Baca Temizleme
Bağcılar Baca Temizleme
Bahçelievler Baca Temizleme
Bakırköy Baca Temizleme
Başakşehir Baca Temizleme
Bayrampaşa Baca Temizleme
Beşiktaş Baca Temizleme
Beylikdüzü Baca Temizleme
Beyoğlu Baca Temizleme
Büyükçekmece Baca Temizleme
Çatalca Baca Temizleme
Eyüp Baca Temizleme
Esenler Baca Temizleme
Esenyurt Baca Temizleme
Fatih Baca Temizleme
Gaziosmanpaşa Baca Temizleme
Güngören Baca Temizleme
Kâğıthane Baca Temizleme
Küçükçekmece Baca Temizleme
Sarıyer Baca Temizleme
Silivri Baca Temizleme
Sultangazi Baca Temizleme
Şişli Baca Temizleme
Zeytinburnu Baca Temizleme

Mercek Baca İstanbul Anadolu Yakası Baca Temizleme Hizmet Bölgeleri;

Adalar Baca Temizleme
Ataşehir Baca Temizleme
Beykoz Baca Temizleme
Çekmeköy Baca Temizleme
Kartal Baca Temizleme
Kadıköy Baca Temizleme
Maltepe Baca Temizleme
Pendik Baca Temizleme
Sancaktepe Baca Temizleme
Sultanbeyli Baca Temizleme
Şile Baca Temizleme
Tuzla Baca Temizleme
Ümraniye Baca Temizleme
Üsküdar Baca Temizleme